Knihy sVETA

Vira-Vara. Takto by sa dala opísať atmosféra 3. ročníka Malého knižného trhu. Šuchot stránok, šum hlasov, štrngot pohárov – to všetko sa nieslo 10. októbra Stanicou- Žilina-Záriečie.

Už od rána sa predajcovia pripravovali na nekončiace sa zástupy ľudí. Návštevnosť bola podľa predávajúcich prekvapivo vysoká. Miestnosti vreli VETAmi, rozvoniavali sladkými koláčmi a knihy rýchlo mizli z pultov.

 

„Tu je vždy dobre. Nechcem povedať, že som milo prekvapený, lebo už ma to ani neprekvapuje,“ povedal spisovateľ Jano Cíger z Mädokýša– jeden z predávajúcich.

 

Malý knižný trh už roky zvyšuje záujem o knihy. I teraz sme našli kupcov a predajcov, ktorí na trh zamierili po prvýkrát. Pre iných je trh už tradíciou.

 

„Dočítal som sa o tejto akcii na webe. Prišlo mi to zaujímavé, a tak som prišiel. Je fajn, že je tu aj jedlo a dúfam, že si nejakú zaujímavú knihu kúpim,“ povedal jeden z kupujúcich.

 

O knihy núdza nebola. Každý by si v nich našiel nejakú tú svoju – starú alebo novú, slovenskú alebo cudzojazyčnú, prózu aj poéziu. Knihy dopĺňali CD a DVD nosiče, ktoré ponúkli pár zaujímavých titulov.

 

Hodiny strávené medzi knihami boli naplňujúce a dúfame, že o rok budeme s radosťou očakávať ďalší ročník Malého knižného trhu.

 

Karolína Vagaská, Adriána Pešková

Foto: Stanica